неділя, 17 жовтня 2021 р.

9 клас (ІІ підгрупа)

05.11

Тема: Абсолютні, відносні та мішані посилання

Мета: закріпити знання учнів про табличний процесор; ознайомити учнів з абсолютними, відносними та мішаними посиланнями; формувати вміння складати формули з використанням абсолютних, відносних та мішаних посилань; вдосконалювати навички роботи на  ПК;

розвивати уважності, пам’ять, творчу уяву; образне мислення;

виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо;

виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу.

Обладнання: дошка, комп’ютери, проектор, підручник Й. Я. Ривкінд, «Інформатика» 8 клас, програмне забезпечення Ms. Excel, презентація, інструктивні картки.

Основні терміни та поняття: посилання, відносні, абсолютні, мішані.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Добрий день. Сідайте. Я сьогодні йшла до вас і дуже хвилювалась, але побачивши  ваші очі, вашу посмішку,  зрозуміла, що в нас все вийде. Мені б хотілося  щоб сьогодні ви були уважними, активними, впевненими  в собі і задоволені собою. Тож бажаю вам на уроці розкрити свої здібності, і нехай нам все вдасться.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Сьогодні ми починаємо вивчення нового розділу «Технології опрацювання числових даних у середовищі табличного процесора». У 8 класі на вивчення матеріалу розраховано 10 годин із них 3 практичних роботи.

Повідомлення теми уроку

Розгорніть зошити запишіть сьогоднішнє число і тему уроку

(Учні записують тему в зошити).

Тему «Абсолютні, відносні та мішані посилання».

Мета: ознайомитися з поняттями абсолютні, відносні та мішані посиланнями; навчитися складати формули з використанням абсолютних, відносних та мішаних посилань

Перед тим як розпочати вивчення нової теми ми маємо пригадати матеріал про «Електронні таблиці в MS Excel».

Робота в групах

Вправа «Асоціативний кущ».

Потрібно скласти на аркуші А3, асоціативний кущ на тему «Електронні таблиці в MS Excel», де в кажете  всі відомі вам поняття про електронні таблиці.

  Давайте пригадаємо:

1.      За допомогою чого здійснюються обчислення в електронних таблицях? (Обчислення в електронних таблицях здійснюються за допомогою формул)

2.      Що таке формула? (Формула – це вираз, який задає операції над даними в клітинках електронної таблиці та порядок їх виконання)

3.      З чого починається запис формули? ( Запис формули починається із знака дорівнює)

4.      Що може містити формула? (Формула може містити числа або текстові значення, посилання на клітинки та діапазони клітинок, знаки математичних дій, дужки та імена функцій.)

5.      Які ви знаєте оператори? (Оператори є арифметичні, текстові, адресні та оператори порівняння)

6.      Наведіть приклад арифметичних операторів. (Додавання, віднімання, ділення, множення, піднесення до степеня, відсоток)

 

Ви вже вивчили декілька способів копіювання даних у електронній таблиці, а як скопіювати формули, які посилання повинні бути у їх записах ми дізнаємось на уроці.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Давайте з’ясуємо що таке посилання?

Адреси комірок і діапазонів, використані у формулах, називаються посиланнями.

Давайте за пишемо різновиди посилань

Посилання

 


                           

                             Відносні                     Абсолютні              Мішані

                      А4                               $А$4                  $A4 або A$4

Давайте опрацюємо разом

 Посилання бувають:

Посилання, яке модифікується під час копіювання формули, називається відносним

ü Відносними (А4) – посилання, які при копіюванні коригуються відносно напрямку копіювання (Наприклад, комірка С4 містить формулу А4+В4, при копіюванні А4 зміниться на А5 або А3 в залежності від напрямку копіювання вниз чи вгору, при цьому формула буде справедливою для наступної комірки, С3 = А3+В3, або С5 = А5+В5)

 

Робота з підручником

На с.230 – 231 прочитайте пошепки, що таке абсолютне посилання? Як записують абсолютне посилання на клітинку А4?

 

Посилання, яке не модифікується під час копіювання формули, називається абсолютним

Наприклад, комірка С4 містить формулу А4*$В$4, при копіюванні А4 зміниться на А5 або А3 в залежності від напрямку копіювання вниз чи вгору, при цьому В4 залишиться постійною і формула буде справедливою для наступної комірки, С3 = А3*$В$4, або С5 = А5*$В$

 

Посилання, у якому під час копіювання формули модифікується або номер стовпця, або номер рядка, називається мішаним.

 

ü Мішаними  ($А4, А$4) – посилання в якому або назва стовпця є абсолютною, а номер рядка ні, або навпаки. (Наприклад, комірка С4 містить формулу А4*$В4, при копіюванні А4 зміниться на А5 або А3 в залежності від напрямку копіювання вниз чи вгору, при цьому В4 не залишиться постійною і формула буде справедливою для наступної комірки, С3 = А3*$В3, або С5 = А5*$В5).

Скажіть будь ласка

-           Які види посилань на клітинки можна використовувати у формулах в електронних таблицях?

-           Як записують відносне, абсолютне та мішане посилання на клітинку В2?

V. Закріплення нових знань учнів

1.     Правила техніки безпеки в комп’ютерному класі

Діти, ми з вами находимось у комп’ютерному кабінеті. Давайте пограємо в гру «Так чи ні» і згадаємо правила поведінки та техніку безпеки в комп’ютерному класі. У вас є сигнальні карточки зеленого та червоного коліру. Зелений колір відповідь «так», червоний колір «ні»

Гра «Так чи ні».

ü В кабінет інформатики потрібно вбігати і при цьому сильно кричати. (Ні)

ü В кабінет інформатики потрібно входити спокійно, в чистому взутті і без верхнього одягу. (Так)

ü Працювати за комп’ютером можна тільки з дозволу вчителя. (Так)

ü Не можна торкатися і висмикувати дроти і розетки. (Так)

ü Працювати на клавіатурі потрібно чистими, сухими руками; легко натискаючи на клавіші, не допускаючи різких ударів. (Так)

ü Приходячи до кабінету, приносьте із собою їжу та напої. (Ні)

ü Не можна торкатися пальцями екрана монітора. (Так).

ü Відстань від очей до екрана повинна бути не меншою ніж 50 см. (Так).

ü Дозволяється працювати за комп’ютером 40 хвилин. (Ні).

2.     Працюємо з комп’ютером

Завдання 1. Обчисліть суму шкільних приладів

На аркуші Аркуш 1у клітинку D3 уведіть формулу для знаходження суми (=В3*С3). Скопіюйте формулу з використанням маркера заповнення у клітинки D3:D9

Шкільне приладдя

Назва

Вартість одиниці (грн.)

Кількість (шт.)

Сума (грн.)

Олівець

3

3

 

Ручка

5

3

 

Лінійка

3

1

 

Зошит

10

10

 

Альбом для малювання

25

5

 

Пенал

30

2

 

Фарби

30

2

 

Приладдя (загальна сума)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Завдання 2. 

На аркуші Аркуш 2 у клітинку C2 уведіть формулу (=C2*$C$7). Скопіюйте формулу з використанням маркера заповнення у клітинки С2:С6

 Клас

Відмінники

Відсоток

8 – А

3

 

8 – Б

2

 

8 – В

4

 

9 – А

2

 

9 – Б

5

 

Всього

16

 

Гімнастика  для очей.

Релаксація (1 хв)

Ваші очі втомилися, тому виконаємо декілька вправ для очей:

-         зажмурите сильно очі, відкрийте і подивіться в даль;

-        повільно поводіть очима зліва направо і справа наліво 3 рази;

-        повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки 3 рази;

-         кругові оберти очима вліво, а потім вправо 3 рази.

Завдання 3. Заповніть таблицю множення

1.      На аркуші Аркуш 3 у клітинку B2 уведіть формулу (=$A2$1). Скопіюйте формулу з використанням маркера заповнення у клітинки В2:К11

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 4. Переведіть суму в доларах у суму в гривнях

1.     На аркуші Аркуш 4 у клітинку С2 уведіть формулу для знаходження суми в гривнях. Скопіюйте формулу з використанням маркера заповнення у клітинки С2:С9

Курс

Сума в доларах

Сума в гривнях

29,32 грн.

125,6

 

 

235

 

 

68

 

 

34

 

 

52,5

 

 

40

 

 

168

 

 

536

 

 

VІІ. Домашнє завдання

Відкрийте щоденники запишіть домашнє завдання.

Опрацювати  п.7.1 с.230-231, вправа 2, с. 235. Скласти до вивченої теми ребуси, кросворд.

Оцінювання

Ви сьогодні дуже добре працювали, давали цікаві відповіді, робили висновки, брали участь в обговоренні, виконували практичні завдання. Тому отримуєте бали…

 

VІ. Підсумок уроку

Вільне письмо

Напишіть, будь ласка, що нового ви сьогодні узнали на уроці, чого навчились, запишіть свої враження від уроку.

Хто з вас бажає прочитати своє письмо?

         Дякую.

І на завершення мені хочеться ще раз подякувати вам за плідну роботу на уроці і побажати всім, насамперед, міцного здоров’я, гарного настрою, творчого натхнення, бажання постійно вчитися.

Тема: Абсолютні, відносні та мішані посилання

Мета: закріпити знання учнів про табличний процесор; ознайомити учнів з абсолютними, відносними та мішаними посиланнями; формувати вміння складати формули з використанням абсолютних, відносних та мішаних посилань; вдосконалювати навички роботи на  ПК;

розвивати уважності, пам’ять, творчу уяву; образне мислення;

виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо;

виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу.

Обладнання: дошка, комп’ютери, проектор, підручник Й. Я. Ривкінд, «Інформатика» 8 клас, програмне забезпечення Ms. Excel, презентація, інструктивні картки.

Основні терміни та поняття: посилання, відносні, абсолютні, мішані.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Добрий день. Сідайте. Я сьогодні йшла до вас і дуже хвилювалась, але побачивши  ваші очі, вашу посмішку,  зрозуміла, що в нас все вийде. Мені б хотілося  щоб сьогодні ви були уважними, активними, впевненими  в собі і задоволені собою. Тож бажаю вам на уроці розкрити свої здібності, і нехай нам все вдасться.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Сьогодні ми починаємо вивчення нового розділу «Технології опрацювання числових даних у середовищі табличного процесора». У 8 класі на вивчення матеріалу розраховано 10 годин із них 3 практичних роботи.

Повідомлення теми уроку

Розгорніть зошити запишіть сьогоднішнє число і тему уроку

(Учні записують тему в зошити).

Тему «Абсолютні, відносні та мішані посилання».

Мета: ознайомитися з поняттями абсолютні, відносні та мішані посиланнями; навчитися складати формули з використанням абсолютних, відносних та мішаних посилань

Перед тим як розпочати вивчення нової теми ми маємо пригадати матеріал про «Електронні таблиці в MS Excel».

Робота в групах

Вправа «Асоціативний кущ».

Потрібно скласти на аркуші А3, асоціативний кущ на тему «Електронні таблиці в MS Excel», де в кажете  всі відомі вам поняття про електронні таблиці.

  Давайте пригадаємо:

1.      За допомогою чого здійснюються обчислення в електронних таблицях? (Обчислення в електронних таблицях здійснюються за допомогою формул)

2.      Що таке формула? (Формула – це вираз, який задає операції над даними в клітинках електронної таблиці та порядок їх виконання)

3.      З чого починається запис формули? ( Запис формули починається із знака дорівнює)

4.      Що може містити формула? (Формула може містити числа або текстові значення, посилання на клітинки та діапазони клітинок, знаки математичних дій, дужки та імена функцій.)

5.      Які ви знаєте оператори? (Оператори є арифметичні, текстові, адресні та оператори порівняння)

6.      Наведіть приклад арифметичних операторів. (Додавання, віднімання, ділення, множення, піднесення до степеня, відсоток)

 

Ви вже вивчили декілька способів копіювання даних у електронній таблиці, а як скопіювати формули, які посилання повинні бути у їх записах ми дізнаємось на уроці.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Давайте з’ясуємо що таке посилання?

Адреси комірок і діапазонів, використані у формулах, називаються посиланнями.

Давайте за пишемо різновиди посилань

Посилання

 


                           

                             Відносні                     Абсолютні              Мішані

                      А4                               $А$4                  $A4 або A$4

Давайте опрацюємо разом

 Посилання бувають:

Посилання, яке модифікується під час копіювання формули, називається відносним

ü Відносними (А4) – посилання, які при копіюванні коригуються відносно напрямку копіювання (Наприклад, комірка С4 містить формулу А4+В4, при копіюванні А4 зміниться на А5 або А3 в залежності від напрямку копіювання вниз чи вгору, при цьому формула буде справедливою для наступної комірки, С3 = А3+В3, або С5 = А5+В5)

 

Робота з підручником

На с.230 – 231 прочитайте пошепки, що таке абсолютне посилання? Як записують абсолютне посилання на клітинку А4?

 

Посилання, яке не модифікується під час копіювання формули, називається абсолютним

Наприклад, комірка С4 містить формулу А4*$В$4, при копіюванні А4 зміниться на А5 або А3 в залежності від напрямку копіювання вниз чи вгору, при цьому В4 залишиться постійною і формула буде справедливою для наступної комірки, С3 = А3*$В$4, або С5 = А5*$В$

 

Посилання, у якому під час копіювання формули модифікується або номер стовпця, або номер рядка, називається мішаним.

 

ü Мішаними  ($А4, А$4) – посилання в якому або назва стовпця є абсолютною, а номер рядка ні, або навпаки. (Наприклад, комірка С4 містить формулу А4*$В4, при копіюванні А4 зміниться на А5 або А3 в залежності від напрямку копіювання вниз чи вгору, при цьому В4 не залишиться постійною і формула буде справедливою для наступної комірки, С3 = А3*$В3, або С5 = А5*$В5).

Скажіть будь ласка

-           Які види посилань на клітинки можна використовувати у формулах в електронних таблицях?

-           Як записують відносне, абсолютне та мішане посилання на клітинку В2?

V. Закріплення нових знань учнів

1.     Правила техніки безпеки в комп’ютерному класі

Діти, ми з вами находимось у комп’ютерному кабінеті. Давайте пограємо в гру «Так чи ні» і згадаємо правила поведінки та техніку безпеки в комп’ютерному класі. У вас є сигнальні карточки зеленого та червоного коліру. Зелений колір відповідь «так», червоний колір «ні»

Гра «Так чи ні».

ü В кабінет інформатики потрібно вбігати і при цьому сильно кричати. (Ні)

ü В кабінет інформатики потрібно входити спокійно, в чистому взутті і без верхнього одягу. (Так)

ü Працювати за комп’ютером можна тільки з дозволу вчителя. (Так)

ü Не можна торкатися і висмикувати дроти і розетки. (Так)

ü Працювати на клавіатурі потрібно чистими, сухими руками; легко натискаючи на клавіші, не допускаючи різких ударів. (Так)

ü Приходячи до кабінету, приносьте із собою їжу та напої. (Ні)

ü Не можна торкатися пальцями екрана монітора. (Так).

ü Відстань від очей до екрана повинна бути не меншою ніж 50 см. (Так).

ü Дозволяється працювати за комп’ютером 40 хвилин. (Ні).

2.     Працюємо з комп’ютером

Завдання 1. Обчисліть суму шкільних приладів

На аркуші Аркуш 1у клітинку D3 уведіть формулу для знаходження суми (=В3*С3). Скопіюйте формулу з використанням маркера заповнення у клітинки D3:D9

Шкільне приладдя

Назва

Вартість одиниці (грн.)

Кількість (шт.)

Сума (грн.)

Олівець

3

3

 

Ручка

5

3

 

Лінійка

3

1

 

Зошит

10

10

 

Альбом для малювання

25

5

 

Пенал

30

2

 

Фарби

30

2

 

Приладдя (загальна сума)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Завдання 2. 

На аркуші Аркуш 2 у клітинку C2 уведіть формулу (=C2*$C$7). Скопіюйте формулу з використанням маркера заповнення у клітинки С2:С6

 Клас

Відмінники

Відсоток

8 – А

3

 

8 – Б

2

 

8 – В

4

 

9 – А

2

 

9 – Б

5

 

Всього

16

 

Гімнастика  для очей.

Релаксація (1 хв)

Ваші очі втомилися, тому виконаємо декілька вправ для очей:

-         зажмурите сильно очі, відкрийте і подивіться в даль;

-        повільно поводіть очима зліва направо і справа наліво 3 рази;

-        повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки 3 рази;

-         кругові оберти очима вліво, а потім вправо 3 рази.

Завдання 3. Заповніть таблицю множення

1.      На аркуші Аркуш 3 у клітинку B2 уведіть формулу (=$A2$1). Скопіюйте формулу з використанням маркера заповнення у клітинки В2:К11

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 4. Переведіть суму в доларах у суму в гривнях

1.     На аркуші Аркуш 4 у клітинку С2 уведіть формулу для знаходження суми в гривнях. Скопіюйте формулу з використанням маркера заповнення у клітинки С2:С9

Курс

Сума в доларах

Сума в гривнях

29,32 грн.

125,6

 

 

235

 

 

68

 

 

34

 

 

52,5

 

 

40

 

 

168

 

 

536

 

 

VІІ. Домашнє завдання

Відкрийте щоденники запишіть домашнє завдання.

Опрацювати  п.7.1 с.230-231, вправа 2, с. 235. Скласти до вивченої теми ребуси, кросворд.

Оцінювання

Ви сьогодні дуже добре працювали, давали цікаві відповіді, робили висновки, брали участь в обговоренні, виконували практичні завдання. Тому отримуєте бали…

 

VІ. Підсумок уроку

Вільне письмо

Напишіть, будь ласка, що нового ви сьогодні узнали на уроці, чого навчились, запишіть свої враження від уроку.

Хто з вас бажає прочитати своє письмо?

         Дякую.


Відео Абсолютні, відносні й мішані посилання на комірки та діапазони комірок

03.11

Урок узагальнення і систематизації знань з теми "3д графіка"

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=8076740

Мета:

ü  освітня: встановити рівень опанування учнями основних теоретич­них знань і практичних навичок з теми «Комп’ютерна графіка»; по­вторити, більш глибоко усвідомити навчальний матеріал, узагальнити його і систематизувати;

ü  розвивальна: розвивати інформаційну культуру, розвивати алгоритмічне та логічне мислення, пам’ять, розвиток навичок самостійної роботи на комп’ютері;

ü  виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, старанність. Підвищення інформаційної культури учня, інтерес до предмета.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань

Форма проведення: урок-аукціон.

Обладнання та наочність: комп’ютери, проектор, навчальна презентація, роздатковий матеріал, аудіозапис.

Програмне забезпечення: Word, Inkscape.

План уроку

               I.      Організаційний момент 2 хв.

             II.      Мотивація навчальної діяльності 3хв.

          III.      Відтворення і корекція опорних знань 15 хв

          IV.      Застосування знань, практичних умінь та навичок 20 хв

             V.      Підсумок уроку 5 хв.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1.       Привітання

-            Доброго ранку! Рада всіх вітати!

2.       Перевірка готовності до уроку

-            Я сподіваюсь, що всі налаштовані сьогодні гарно попрацювати!? Тож не гаймо часу.

3.       Емоційне налаштування на урок

-            Чи посміхались ви сьогодні? Якщо ні, то зробіть це зараз, адже посмішка найкращий лікар в нашому житті!

-             Кожен з вас отримав картки, перегорніть їх, поставте хрестик біля того зображення, яке відповідає зараз вашому настрою, а в кінці уроку ми подивимось чи змінився ваш настрій.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

-          Я перевірила ваше домашнє завдання в Google-classroom, виставила кожному оцінку і залишила коментар.

-          Запишіть домашнє завдання на наступний урок, повторити параграф 6.1-6.4.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку

1.     Оголошення теми і мети уроку

-          Немовля, що тільки з’явилося на світ, не вміє ні говорити, ні ходити. Воно дуже безпорадне. Але з самого народження йому дарована дивовижна здатність бачити світ своїми очима. Мине чимало часу, перш ніж малюк зможе висловити свої думки і бажання словами, і далекий ще той день, коли він напише перше слово. Але отримавши в руки олівець, він невміло, але наполегливо намагається щось намалювати. Ці малюнки - один із засобів самовираження маленької людини.

-          Чи пам’ятаєте ви свої перші малюнки?

-          Якими вони були? (відповіді дітей)

-          І сьогодні на уроці ми маємо повторити та більш глибоко осмислити матеріал з теми «Комп’ютерна графіка», узагальнити його і систематизувати. А також практично відтворювати отримані знання з даної теми.

2.     Девіз уроку

-          Девізом нашого уроку буде :

«Щоб збагнути щось нове,   треба повернутися до витоків» -  Поль Гоге́н

-            Як ви розумієте це висловлювання? (відповіді дітей)

-            Я не спроста взяла слова саме цієї видатної людини.

3. Біографія художника

- Поль Гоге́н — французький художник, скульптор та графік. Стиль його картин був не звичайним. Гоген казав: «Ти завжди можеш знайти розраду в примітиві», що свідчить про його підвищеному інтересі саме до примітивного мистецтва.

- Примітивізм виник наприкінці 19-го на початку 20-го століття. Примітивізм— художня стилістика, для якої характерні спрощені, зазвичай пласкі форми, чисті кольори, основною ознакою якої є свідоме, навмисне спрощення художніх засобів.

- За  стилістикою до примітивізму належать писанкарство, петриківський розпис, народний іконопис, в тому ж ряду — і традиції візантійського іконопису, які явно відступають від реалізму, тим, що на зображеннях відсутні світлотіні, перспектива тощо.

- Гоген не просто пропонував віртуозну техніку, він розмірковував в мистецтві так: «Для мене великий художник-це формула найбільшого розуму».

- Навряд чи Гоген уявляв, що колись можна буде створювати картини за допомогою машин, але нам з вами неймовірно пощастило, що саме ми можемо використовувати комп’ютер за для створення неймовірного.

 

ІV. Відтворення і корекція опорних знань

- Чи цікаво вам подивитися які ж  роботи є у видатної люди? (Так)

- Давайте тоді з вами створимо власну виставку робіт, Поля Гогена, але щоб її організувати нам потрібно відвідати аукціон, на якому продаються картини художника і ціна його картин-одне виконане завдання.

 

1.      «Блискавична пам'ять»

-          І перша картина  «Коли ж заміж?»- написана художником на Таїті в 1892 році.

-          Ціна цієї картини-завдання під назвою «Блискавична пам'ять».

-          Я задаю вам запитання, а ви піднявши руку даєте повну відповідь.

a)     Що таке комп’ютерна графіка? (Комп'ютерна графіка — це розділ інформатики, у якому вивчаються методи створення й опрацювання зображень за допомогою комп'ютера.)

b)     Де вона використовується? Наведіть приклади! (в науці, медицині, кінематографії, рекламному бізнесі, індустрії розваг, дизайні)

c)      Які є види комп’ютерної графіки? (растрова, векторна, фрактальна, тривимірна)

d)     Що собою являє растрове зображення? (це зображення, що являє собою набір пікселів, кожний із яких має певний колір.)

e)     Що собою являє векторне зображення? (це зображення, що складається з геометричних об'єктів (ліній, кіл, кривих тощо), які описуються математичними рівняннями — графічними примітивами.)

f)       Що собою являє фрактальна графіка? (- зображення в якому нескінченно повторюється при зменшенні масштабу самоподібна геометрична фігура, елементарні частини якої повторюють властивості своїх батьківських структур.)

g)     Що собою являє тривимірна графіка? (Тривимірне зображення включає собою побудову геометричної проекції тривимірної моделі на площину за допомогою спеціалізованих програм.)

-          Давайте подивимось як ви вмієте їх розрізняти?

https://learningapps.org/display?v=p39ge0agc19

-          Чудово, ми з вами відкрили першу картину.

 

2.     «Знавці Inscape»

h)     Давайте згадаємо які є засоби комп’ютерної графіки? (апаратні: відео-карта, монітор, принтер, сканер, цифрова фотокамера, графічний планшет… програмні: графічні редактори, програми перегляду г. з., програми розпізнання г.з., програми спеціалізованого опрацювання г.з.)

i)       Які графічні редактори ви знаєте? (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Inkscape, Paint)

j)       А в якій програмі працювали ми з вами протягом уроків? (Inkscape)

k)     А що це за програма така? (Inkscape —редактор векторної графіки)

-          І друга картина «Жінка з квіткою»-написана 1891 року також на Таїті. Ціна картини-завдання «Знавці Inscape».

-          Зараз ми перевіримо як гарно ви знаєте цю програму.
https://learningapps.org/display?v=p1xjjuj4a19

-          Чудово, ми з вами відкрили другу картину.

 

3.     «Ваги»

-          Третя картина «Натюрморт з трьома цуценятами»-написана в Британії 1888 рік. Ціна роботи-виконане завдання «Ваги».

-          Вам потрібно порівняти особливості растрового і векторного зображення.

-          Чудово, ми з вами відкрили третю картину.

4.     Фізкультхвилинка («Україно, будьмо»)

-          Ви мабуть втомились, давайте трошки відпочинемо.

 

V. Застосування знань, практичних умінь та навичок

1.     Повторення правил Т/Б «Жести»

-          Перед тим як ми почнемо працювати за комп’ютерами нам потрібно повторити правила техніки безпеки в комп’ютерному класі.

-          Якщо ви почули правильне твердження, то ви клацаєте пальцями ось так….

-          Якщо твердження неправильне показуєте пальцями хрестик.

•          Не можна перебувати у комп’ютерному клас без учителя .(+)

•          Під час уроку можна ходити по комп’ютерному класу.(-)

•          Починати роботу з комп’ютером можна тільки за вказівкою вчителя.(+)

•          Коли працюєш з комп’ютером, тримай спину зігнутою, поклади ногу на ногу.(-)

•          На клавіатуру не можна нічого класти .(+)

•          Відстань від очей до екрана має бути 50-60 см.(+)

•          Клавіатура має лежати на колінах.(-)

•          Не можна торкатися пальцями екрана монітора.(+)

•          Можна чіпати будь-які дроти.(-)

•          Можна їсти і пити за комп’ютерним столом.(-)

-          Чудово ми придбали ще одну картину «Сади Вожірара»-написана у 1879 році в Парижі

-          Ми відкрили чотири картини, але це мало для виставки, тож я вам пропоную гарненько попрацювати і доповнити виставку нашими картинами.

2.     Практична робота за ПК (аудіо запис)

-          Вам потрібно буде намалювати малюнок під назвою «Лялька кантрі».

-          Кантрі - це сільський стиль, характерні риси якого – простота, самобутність і висока функціональність.

-          Учнями заздалегідь були підготовленні заготовки складних фігур.

-          Завдання знаходиться в папці Ентер Ф, 4(8)-А, знаходите свою теку, відкриваєте інструкцію та виконуєте завдання.

-          А працювати ви будете під музику видатного австрійського музиканта Моцарта.

-          Ще в давнину казали «Музика Моцарта здатна відігріти мозок. Вважається, що музика Моцарта робить безсумнівно позитивний вплив на процеси вищої мозкової діяльності, саме це вам й допоможе краще впоратись із завданням.

3.     Відпочинок для очей

 

-          Відкладіть мишки з рук, подивіться на мене, покліпайте швиденько 15 разів, закрийте оченята і з закритими оченятами подивіться вгору, вниз, знову вгору, знову вниз, покліпали ще 15 разів, продовжуємо працювати.

VІ. Підсумок уроку

1.            Узагальнююча бесіда (Виставка робіт)

-          Завершився аукціон, всі картини нами були викуплені, виставка доповнена вашими картинами дуже гарно виглядає.

-          Оскільки тема нашого уроку творча. Тож на завершення виконаємо творче завдання.

-          Складемо сінквейн  із словом «графіка».

-          Сінквейн - це самостійно складений п'ятирядковий нерифмований вірш, в якому коротко, але ємко викладається суть якоїсь проблеми, теми або поняття.

-          Перший рядок -  містить в собі одне слово - іменник що позначає об'єкт, про який піде мова.

-          Другий рядок - два слова - прикметники, вони дають опис ознак і властивостей обраного в сінквейні  об'єкта.

-          Третій рядок - утворений трьома дієсловами, що описують характерні дії об'єкта.

-          Четвертий рядок - фраза з чотирьох слів, що виражає ваше особисте ставлення до описуваного  об'єкту.

-          П'ятий рядок - одне слово-резюме, яке характеризує  об'єкт.

Графіка.

Растрова, векторна.

Створює, обробляє, відображає.

Охоплює всі види зображень.

Програма.

- В нас вийшла чарівна виставка.

- Що таке комп’ютерна графіка?

- Які види існують?

- Чим відрізняється растрова та векторна графіка?

-  Чи будете ви й надалі користуватися цією програмою?

- Чим вона може знадобитися вам в житті?

-А зараз повернімося до настрою за урок, заштрихуйте квадратик навпроти свого настрою зараз.

3. Перевірка загального настрою

- Заштрихуйте квадратик з вашим настроєм.

4. Оцінювання (виставлення оцінок)

- Ви всі великі молодці!

5. Прощання

- На цьому ми з вами прощаємось! До нових зустрічей.

 


 20.10

Тема уроку:  Анімація. Переміщення по кадрах. Шкала часу. Попередній перегляд анімації.

Мета:

навчальна: сформувати вміння створювати анімацію, переміщення по кадрах у програмному середовищі Blender;

розвивальна: розвивати логічне мислення, дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів;

виховна: виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

Тип уроку: комбінований

Обладнання та наочність: ПК , підкочені до локальної мережі, дошка, навчальна презентація.

Конспект

meet.google.com/hnp-caxa-ebv

Практичне завдання Виконати завдання 1  у програмі Blender


Презентація

Blender. Анімація. Переміщення по кадрах. Шкала часу. Попередній перегляд анімації. (частина 1)


22.10
Тема уроку: Рндеринг тривимірної сцени.

На дсьогоднішньому занятті ми познайомимося з:

  • поняттям рендерингу сцени у 3-D Blender;
  • основними налаштуваннями параметрів побудови результуючого зображення з камери;
  • режимами рендерингу статичних зображень та анімованих сцен;
  • налаштуваннями побудови результуючого видео файлу у Блендер.


Немає коментарів:

Дописати коментар

11 клас

02.11 Узагальнюючий тест